Малювання з натури
Компонування малюнка Принципи компонування малюнка на форматі аркуша однакові для будь-якого зображення. Виключень при малюванні одиночних моделей майже не буває: той же загальний білий силует,...
Побудова форми Залежно від характеру будови будь-яка людська голова може мати різну форму - яйцеподібну, грушоподібну, кулясту. Тому при побудові форми голови...Срочная экспресс ликвидация предприятий Киев и Украина
Контактні дані Москва, Маросейка вул., 4
Телефон: +7 (495) 670 43 17
Телефон: +7 (495) 720 22 15
Декоративний малюнок Дуже багата матеріальна основа декоративно-прикладного мистецтва, тобто використання різноманітних матеріалів. Майстри народних художніх промислів застосовують глину, виробні камені, кістку, ріг, дерево,...
Робота над малюнком Наступає та стадія роботи над малюнком, коли потрібно багато чого уточнити, виправити. Загальне враження від нього зараз таке, що просторовий характер в основному виявлений і потрібно щось більше певне. Більшу...
Малюнок орнаменту
Малювання з натури складного гіпсового орнаменту. Малюнок орнаменту. Малювання гіпсових моделей предметів складної форми необхідно для майбутньої роботи, пов'язаної з малюванням дуже важких обсягів, наприклад, деталей голови й самої голови людини. Особливість малювання гіпсових орнаментів полягає в тому, що тут натуру характеризує складна поверхня з яскраво вираженим обсягом.

Конкретна передача натури, її зовнішнього вигляду й матеріальних особливостей має для гіпсовий орнамент, що малює, першорядне значення. Але ще раніше вам треба побачити у всіх подробицях форми орнаменту ціле. Природа дає нам неуявна безліч різних пластичних елементів форми, їхніх дивних сполучень, несподіваних переходів. Разом з тим у кожному явищі форми, створеною природою, закладені гармонійність і доцільність.

Малюнок орнаментуБез долі сумніву можна затверджувати, що декоративно-прикладне мистецтво народилося із творчо перероблених людиною природних форм. Найвищі зразки скульптури й архітектури створені генієм давньогрецького народу. Древні елліни взяли в природи її найбільш яскраві елементи для формотворчества, стилізували їх у відповідності зі своїми духовними потребами.

Хіба не доводять нам глибоке знання природи такі декоративні зразки, як, наприклад, орнамент, що прикрашає архітектурні спорудження, у вигляді південної трав'янистої рослини - аканта або класичний, незвичайно лаконічний, неповторно гарний орнамент "меандр", назва якого підказало грекам русло ріки. Подібне відношення до природи, її рослинним і зооморфним елементам характеризує всі народи миру, орнаментальне мистецтво яких вражає уяву й становить скарбницю художньої творчості.

У декоративному мистецтві образи реальної дійсності перетворюють творчою волею художника в специфічні для цього мистецтва форми, зв'язані, у першу чергу, із призначенням предмета. Так що ж може бути загального між предметами архітектури й рослинним орнаментом? Адже властивістю будь-якого будівельного спорудження є його практичне призначення бути житлом, громадським місцем і т.д.

Рослинний орнамент служить для оформлення тканин, посуду, архітектурних споруджень. Однак не тільки стародавні греки використовували рослинний елемент у прикрасі коринфской капітелі - верхньої частини колони. Багато є споруджень, де саме рослинні, а також геометричні орнаменти ставали невід'ємними, що перебувають у єдності з усіма будівельними елементами, рисами архітектури.

Звичайно, їх застосовували винятково в декоративних цілях, але архітектор замишляв спорудження в нерозривній єдності всіх чисто будівельних і частин, що прикрашають. Один з таких декоративних рельєфів, призначених для архітектурних цілей, у вигляді гіпсового зліпка має бути вам малювати. Це рослинний орнамент, що представляє собою стилізовану гілку рослини.

Copyright (c) 2009